Przedszkole „Bajka” proponuje dzieciom cztery planowe posiłki. Są to posiłki domowe przygotowywane przez „ciocie” kucharki.

Proponujemy na:

 • Śniadania:
  Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, serem białym, dżemem oraz warzywami sezonowymi (pomidor, ogórek, sałata, papryka, itp.)
  Do picia według uznania herbata lub woda.
 • II śniadania: owoce, warzywa (np. talarki z marchewki)
 • Obiad:
  Zupa na wywarze jarzynowym lub mięsnym, ziemniaki, danie mięsne, rybne lub pierogi, kopytka, kluseczki, itp.. surówka. Do picia kompot.
 • Podwieczorek:
  Kolorowe kanapki z różnego rodzaju pieczywa z wędliną, serem żółtym, ciasto domowe lub bułeczki drożdżowe, itp., jogurt, kisiel, budyń, owoce sezonowe.Do picia herbata owocowa lub woda

Do dyspozycji chętnych dzieci przez cały dzień woda stołowa.
W naszym przedszkolu respektowane są również indywidualne diety np. małych alergików. Dla nich gotowane są oddzielne posiłki wg wskazań rodziców.

Kuchnia przedszkolna wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę.

W przedszkolu posiłki nie są limitowane, dzieci jedzą tyle, ile chcą zjeść. Zawsze mogą poprosić o dokładkę. Dzieci są zachęcane do kosztowania potraw, ale wychowawca nie zmusza dzieci do jedzenia. Wspólne spożywanie posiłków jest okazją do spróbowania różnorodnych dań jak również ćwiczenia zachowywania się przy stole: używanie serwetek, posługiwanie się nożem i widelcem, itp.Personel kuchenny dba o różnorodność dań i zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę.

PRZEDSZKOLE POSIADA SYSTEM HACCP
System ten został utworzony w celu zapewnienia jakości zdrowotnej produktów spożywczych (bezpieczeństwo w procesie przewożenia, przechowywania, produkcji).